enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Galatasaray’da Oğulcan Çağlayan’ın lisans memnunluğu

Galatasaraylı futbolcu Oğulcan Çağlayan, transferiyle ilgili yaşanan sorunun giderilmesinin akabinde lisansının çıkarılmasının memnunluğunu …

Galatasaray’da Oğulcan Çağlayan’ın lisans memnunluğu
02.09.2021 18:37
0
A+
A-

Galatasaraylı futbolcu Oğulcan Çağlayan, transferiyle ilgili yaşanan sorunun giderilmesinin akabinde lisansının çıkarılmasının memnunluğunu yaşıyor. Oğulcan, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Formama tekrar kavuşmamda büyük efor sarf eden kıymetli liderimiz Burak Elmas nezdinde tüm idare heyetimize teşekkür eder, her vakit yanımda olan sevgili hocam Fatih Terim’e ve birinci günden bu yana takviyesini benden esirgemeyen büyük Galatasaray taraftarına minnetimi sunarım.” sözlerini kullandı.

Ne olmuştu?

Sarı Kırmızılı kulübün, transferinde eski kulübü Çaykur Rizespor ile yaşadığı ihtilaf nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) dönem başında Oğulcan Çağlayan’a lisans vermedi. Galatasaray Kulübünün, yasal süreci devam ettirerek, TFF Uyuşmazlık Tahlil Şurası tarafından Oğulcan Çağlayan’a verilen bir milyon 200 bin avro ve 506 bin 275 lirayı Çaykur Rizespor’a ödemesiyle TFF, dönemin geride kalan kısmında forma giyemeyen sarı-kırmızılı futbolcunun lisansını çıkardı.

Oğulcan Çağlayan transferinde Galatasaray ve Çaykur Rizespor ortasında yaşanan ihtilaf nedeniyle TFF Uyuşmazlık Tahlil Konseyi, Karadeniz kulübü ile kontratını haksız feshettiği gerekçesiyle ocak ayında 25 yaşındaki oyuncuya 6 maç men ve 1 milyon 200 bin avro para cezası verdi. TFF Tahkim Şurası, yapılan itiraz üzerine şubat ayında 6 maç men cezasını 3’e indirmesine karşın para cezasını onadı. TFF, 2021-2022 dönemi öncesi Oğulcan Çağlayan’ın lisansını çıkarmazken, Galatasaray Kulübü ve Oğulcan Çağlayan, Bölge Adliye Mahkemesine yaptıkları itirazın reddi sonrası Yargıtay nezdinde temyize gitti.