enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Francesco Farioli: Türk ya da yabancı oyuncu yoktur, oyuncunun güzeli ya da berbatı vardır

Lige 3 puanla başlamanın ehemmiyetine dikkat çeken VavaCars Fatih Karagümrük Teknik Direkötörü Francesco Farioli, “Sezonun birinci maçı olması …

Francesco Farioli: Türk ya da yabancı oyuncu yoktur, oyuncunun güzeli ya da berbatı vardır
15.08.2021 01:00
0
A+
A-

Lige 3 puanla başlamanın ehemmiyetine dikkat çeken VavaCars Fatih Karagümrük Teknik Direkötörü Francesco Farioli, “Sezonun birinci maçı olması nedeniyle 3 puanla başlamak çok kıymetliydi. Birinci 15-20 dakikayı değerlendirdiğimizde maça güzel başladığımızı söyleyebilirim. Ancak sonrasında düzeltmemiz gereken şeylerin olduğu bir maç oldu. Bu nedenle öğretici bir maç oldu. Daha düzgün bir noktaya gideceğiz, yolumuzun uzun olduğunu söyleyebilirim. Genel olarak oyuncuların performansından mutluyum. Birtakım oyuncuların istenilen form seviyesine gelmeleri için çalışacağız. Genel olarak değerlendirirsek, lige 3 puanla başlamak en değerli şeydi” diye konuştu.

“TÜRK YA DA YABANCI OYUNCU YOKTUR, OYUNCUNUN DÜZGÜNÜ YA DA BERBATI VARDIR”

Yabancı kuralı hakkındaki kanılarını de aktaran Farioli, “Yeni kural nedeniyle 3 Türk oynatmak zorundayız. Kimi durumlarda yabancı oyuncuları kullanıyorum ve bugünkü oyun planında Efe, Erhun ve Kerim’i başlatacak bir program belirlemiştik. Efe daha fazlasını beklediğimiz bir oyuncu. Üzerine daha çok koyarak katkı yapan bir oyuncu. Jimmy oyuna çok âlâ girdi. Gerekli yardımı yaptı. Çok Kerim çok gayret etti ve elinden gelenin en güzelini yaptı. Erhun da çok uygun işler yaptı. Kural bu ve bununla birlikte oynamak zorundayız. Burada dikkat etmemiz gereken nokta, yabancı sayısı ve Türk oyuncu sayısını kurgularken dikkat etmemiz gerekiyor. Kural açıklandığı günden beri söylediğim bir şey var, Türk ya da yabancı oyuncu yoktur, oyuncunun düzgünü ya da berbatı vardır” tabirlerini kullandı.

“BECEREBİLİRSEK 2 TRANSFER DAHA YAPACAĞIZ”

2 ismi daha takıma katmak istediklerini lisana getiren Farioli, “Geçen sene açıkçası Sobiech, Borini, Lens ve Ndao’yu kullanıyorduk. Bu sene birtakım oyuncular gitti. Borini sakat. Lakin bu sene de üzerine daha güzel destekler yaparak güçlendirmeye çalıştık ve bunun da meyvelerini alacağız diye düşünüyorum. Becerebilirsek 2 oyuncu daha ortamıza katacağız. Bunu da yaparsak hamle gücünü üste çekebiliriz. Artık gelen oyuncuların çok katkıları oluyor. Bugün Ahmed Musa yalnızca atak değil defansta da katkı verdi, Kerim Frei çok uğraş etti, Pesic fizikî olarak en düzgün durumunda değil tahminen fakat o da kendi formunu buldukça daha fazlasını verecektir” dedi.

“TARAFTARIMIZI ÖZLEMİŞTİK”

Taraftarların tribünlere dönmesinden ötürü memnun olduğunu söyleyen Farioli, “Çok memnunum. Futbol taraftarla olduğu vakit ve bilhassa bizim Karagümrük taraftarımızın gücünü hissettiğimiz vakit itici bir güç oluyor. Uzun müddettir taraftardan yoksunduk. Dönmeleri çok kıymetliydi. Bizi desteklemekten vazgeçmediler ve düştüğümüz anlarda itici güç oldular. Haftalar geçtikçe sayı olarak artarak katlanacağını düşünüyorum. Taraftarımızı özlemiştik. Bir bildiri da artık pandemiye veriliyor. Beşerler artık toplumsal hayata karışıyorlar. Ümit ediyorum ki pandeminin sonlarına gerçek gidiyoruz. Çok mutluyuz” biçiminde konuştu.

DHA

ETİKETLER: , ,