enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

FIBA Bayanlar Dünya Kupası 2022 Eleme Turnuvası’na 3 ülke konut sahipliği yapacak

Memleketler arası Basketbol Federasyonu (FIBA) Merkez Heyeti, gerçekleştirdiği toplantının akabinde, Belgrad (Sırbistan), Osaka (Japonya) ve …

FIBA Bayanlar Dünya Kupası 2022 Eleme Turnuvası’na 3 ülke konut sahipliği yapacak
19.11.2021 21:07
0
A+
A-

Memleketler arası Basketbol Federasyonu (FIBA) Merkez Heyeti, gerçekleştirdiği toplantının akabinde, Belgrad (Sırbistan), Osaka (Japonya) ve Washington, Washington DC’nin (ABD) FIBA Bayanlar Dünya Kupası 2022 Eleme Turnuvası’na konut sahipliği yapacağını onayladı.

Sırbistan iki eleme turnuvasını gerçekleştirecek olup, Japonya ve ABD’nin bir turnuvaya mesken sahipliği yapacak. Eleme turnuvaları 10-13 Şubat 2022 tarihlerinde oynanacak.

Turnuvada yer alacak 16 ulusal kadro, bu yıl gösterdikleri performansla Kıtasal Kupa aktifliklerine katılma hakkını elde etti. Buna nazaran Afrika’dan Mali ve Nijerya, Amerika’dan Brezilya, Kanada, Porto Riko ve Amerika Birleşik Devletleri, Asya/Okyanusya’dan Avustralya, Çin, Japonya, Güney Kore ve Avrupa’dan Belarus, Belçika, Bosna-Hersek, Fransa, Rusya ve Sırbistan ekipleri turnuvalarda yer alacak.

Dört kadronun yer alacağı her turnuvadan üç ülke olmak üzere toplamda 12 ülke, 21 Eylül-1 Ekim 2022 tarihlerinde Avustralya’nın Sidney kentinde düzenlenecek şampiyonaya katılma hakkı kazanacak.

Turnuvaya mesken sahibi Avusturalya ile Tokyo Olimpiyat Oyunları şampiyonu ABD’nin otomatik olarak katılma hakkı bulunuyor.

AA