enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Fenerbahçe ve Galatasaray’dan Türk futboluna gençlik aşısı! Çarpıcı transfer çalımı…

Türk genç yıldızlar Avrupa kupalarındaki performanslarıyla kendilerini göstererek, “Gelecekte bizi daha çok konuşacaksınız” iletisini net formda …

Fenerbahçe ve Galatasaray’dan Türk futboluna gençlik aşısı! Çarpıcı transfer çalımı…
28.08.2021 10:37
0
A+
A-

Türk genç yıldızlar Avrupa kupalarındaki performanslarıyla kendilerini göstererek, “Gelecekte bizi daha çok konuşacaksınız” iletisini net formda verdi. Bilhassa Fenerbahçe ve Galatasaray ’ın genç yıldızları şimdi dönem başı olmasına karşın şimdiden göze girmeyi başardı.

Altyapılarından yıldız futbolcu yetiştiremediği için ağır tenkitlere uğrayan Fenerbahçe’den başlayacak olursak… Muhammed Gümüşkaya ve Arda Güler’den sonra evvelki gün de Fatih Yiğit Şanlıtürk’ün vitrine çıkması toplulukta sevinçle karşılandı.

ARDA’YI PEKMEZCİ KEŞFETTİ

Scout gruplarının taraması sırasında Serhat Pekmezci’nin Gençlerbirliği’nde ve 14 yaşında keşfederek F.Bahçe’ye kazandırdığı Arda Güler’e üst yapıyla koordineli olarak mentor, ruhsal takviyeler sunuldu.

MUHAMMED BEDELSİZ ALINDI

Galatasaraylı Barış Alper Yılmaz ise her gittiği grupta memleketi Rize’nin plakası olan 53’ü giyiyor. Güçlü ve süratli. Futbola 2011’de Rize Özel İdarespor’da başladı. 21 Yaş Altı Ulusal Takımı’nda 3 kere forma giymeyi başardı.

HER ŞEY FATİH TERİM’İN KELAMIYLA BAŞLADI

Galatasaray’da takımını gençleştirme kararı alan ve Kasım 2019’da ‘Artık oyuncuların geçmişine değil, geleceğine yatırım yapmalıyız’ sözünü kullanan Fatih Terim bu telaffuzunu resmen aksiyona döktü. Bu dönem transferlerin yaş ortalaması yalnızca 22! Geçen dönem Kerem Aktürkoğlu’na baht verip A Ulusal Takım’a kadar yükselmesinde değerli tesiri olan Terim’in vitrine çıkardığı yeni genç isim ise Barış Alper Yılmaz…

Terim, “Gençler için bir sabır gösterelim. Ben onlara güveniyor ve inanıyorum. Onları kazanmam için taraftarın da toleranslı olması çok kıymetli. Ben gençlere daima güvendim. Allah beni de onları da mahcup etmedi” demişti.

PEREIRA FENERBAHÇE’DE VİZYON DEĞİŞTİRİYOR

Vitor Pereira’nın 16 yaşındaki Arda Güler’e, 18 yaşındaki Fatih Yiğit Şanlıtürk’e 20 yaşındaki Muhammed Gümüşkaya’ya forma vermesinin F.Bahçe’de zihniyet ihtilalinin ipuçları olduğuna dikkat çeken altyapı uzmanları “F.Bahçe geçmişte star, kıymetli oyuncuları transfer etmeyi tercih eden bir ekipken, bu dönem birinci kere bir plan geliştiriyor. Pereira, Arda’da o ışığı görmese forma vermezdi” dedi.

Dereağzı Tesisleri’nde 10 kategoride, 30 teknik adamdan eğitim alan 300 çocuk, Muhammed’in Fatih’in attığı gollerle, Arda’nın gösterdiği alkışlık performansla yarına umutla bakıp, F.Bahçe’nin gelecekteki yıldızı olmanın hayallerini kurar hale geldiler. Tesislerde her ekip 2 teknik adam, 1 kaleci antrenöründen eğitim alırken, 1 fizyoterapist, 1 psikolog, 1 aile danışmanı, 1 diyetisyen, 1 mentor de geleceğin yıldızlarını yetiştirme uğraşı veriyor. (Hürriyet)

ETİKETLER: , , , ,