enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Fenerbahçe Beko’da Genel Menajer Yardımcısı Derya Yannier oldu

Turkish Airlines EuroLeague’deki temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, yeni dönem öncesi idari takıma bir destek gerçekleştirdi. Üç yıldır …

Fenerbahçe Beko’da Genel Menajer Yardımcısı Derya Yannier oldu
15.08.2021 00:40
0
A+
A-

Turkish Airlines EuroLeague’deki temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, yeni dönem öncesi idari takıma bir destek gerçekleştirdi. Üç yıldır Türkiye Basketbol Federasyonu bünyesinde Erkek Ligleri Yöneticisi olarak misyon yapan Derya Yannier, Fenerbahçe Beko’nun Genel Menajer Yardımcısı oldu. Fenerbahçe’nin açıklamasında, “Derya Yannier’e Fenerbahçe Ailesi’ne beğenilen geldin diyor, kadromuzla birlikte zaferlerle dolu dönemler diliyoruz” tabirleri de kullanıldı.

Liseyi Robert Kolej’de okurken tıpkı vakitte Ülkerspor alt yapısında profesyonel mesleğine adım atan Derya Yannier, Ülkerspor’da oynarken Gençler Ligi şampiyonluğu yaşadı. Koç Üniversitesi’nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitiren Yannier, ikinci yılında bir yıllığına Amerikan Kolej Ligi’nde Franklin & Marshall Koleji’ne gitti. Derya Yannier, Koç Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi’nde MBA yaptı.

2005-2006 döneminde Ülkerspor ile Türkiye Şampiyonluğu ve Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonluğu yaşayan Yannier; 2006-2007’de Beşiktaş ’a geçti. Yannier, sonrasında da Banvit, İTÜ, Olin Edirne, Hacettepe, Erdemir üzere birçok 1. ve 2. Lig grubunda forma giydi.

28 yaşında geçirdiği sakatlık sonrası sporculuk mesleğini noktalayan Yannier, 2014 yılında Eskişehir Basket Kulübü’nde genel menajer olarak vazifeye başladı. Bir yıl sonra misyonundan ayrılan Yannier, 2016 yılında yine Eskişehir Basket’e genel menajer olarak döndü. Yannier, 2016-2017 dönemi sonunda Eskişehir Basket ile TBL Federasyon Kupası’nı kazandı ve ekibini Basketbol Üstün Ligi’ne taşıdı. Derya Yannier ile Eskişehir Basket, 2017-2018 döneminde Türkiye Kupası’nda çeyrek finale yükseldi ve Tahincioğlu Basketbol Muhteşem Ligi Play-Off çeyrek final başarısı elde etti.

Derya Yannier, başarılı kulüp mesleğinin akabinde Türkiye Basketbol Federasyonu bünyesinde Erkek Ligleri Yöneticisi olarak çalışmaya başladı ve üç yıl boyunca bu misyonu üstlendi. Yannier, TBF çatısı altında gerçekleştirilen, başta “Kulüp Mali Kontrol ve Lisans Talimatı” projesi olmak üzere birçok projeye imza attı.