enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Fatma Maraşlı’nın yeni amacı Avrupa Şampiyonası

Okçuluk mesleğinde daha evvel 2 Avrupa Kupası ve 1 Dünya Şampiyonası’na katılan Fatma Maraşlı, pandemi devrinde babasının yaptığı amaç tahtasıyla …

Fatma Maraşlı’nın yeni amacı Avrupa Şampiyonası
10.10.2021 18:22
0
A+
A-

Okçuluk mesleğinde daha evvel 2 Avrupa Kupası ve 1 Dünya Şampiyonası’na katılan Fatma Maraşlı, pandemi devrinde babasının yaptığı amaç tahtasıyla oturduğu binanın toplantı salonunda çalışarak ulusal grup takımında yer aldı. Maraşlı’nın da yer aldığı Ulusallar, Romanya’da düzenlenen Avrupa Kupası’nda şampiyon olma başarısı gösterdi.

Sıradaki maksadının Avrupa Şampiyonası olduğunu söz eden Fatma Maraşlı, “Kayserispor Okçuluk Kulübü atletiyim. Ulusal sporcuyum. Bu sene çok hoş bir dönem geçirdik. Önümüzdeki dönem için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Önümüzdeki dönem Avrupa Şampiyonası’nı hedefliyorum. Avrupa Şampiyonası’na katılarak ülkemi en hoş biçimde temsil etmek istiyorum. Burada çok hoş imkana sahibiz. Antrenörümüzün takviyesi ile başarılı olacağımıza inanıyorum. Ailemin dayanağı ile birçok spor branşını deneyimliyordum. En son okçuluk ile tanıştım. Okçuluk sporunun bana farklı hisler hissettirdiğini fark ettim. Birinci ok atarken ki heyecanım hala devam ediyor” diye konuştu.

“RAKİPLERİME KARŞI ÜSTÜNLÜK SAĞLADIM”

Pandemi devrindeki çalışma kaidelerine değinen Maraşlı, “Pandemi nedeniyle tesisler kapanmıştı. Konutta kuvvet idmanları yapmaya başladık. Antrenörümüzün fikriyle herkes kendi imkanlarıyla maksat tahtası yaptı. Antrenörümüz de gereçlerimizi bize teslim etti. Meskende çalışmalarımızı sürdürdük. Çalışma yapıp antrenörümüze görüntü gönderiyorduk, o gerekli tahlilleri yapıyordu. Pandemiye karşın idman yapabilmek bana çok şey kattı. Rakiplerime karşı üstünlük sağladım. Pandemi periyodunda çalışmalarımızı oturduğumuz binanın toplantı salonunda yaptım. Babamın benim için tatami minderlerinden yaptığı bir maksat tahtası vardı. Orada kısa aradan idman yapıyordum. Olağanda uzun aralıktan çalışıyoruz lakin kısa aralık çalışmaları da tesirli oldu” sözlerini kullandı. (DHA)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.