enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

ETU Avrupa Triatlon Kupası Yarışları Balıkesir’de başladı

Etaplarının tamamı Avlu Balıkesir’de gerçekleştirilecek tertibin birinci günündeki 9-12 yaş, 13-14 yaş ve yıldızlar kategorisi yarışlarında …

ETU Avrupa Triatlon Kupası Yarışları Balıkesir’de başladı
30.07.2021 10:37
0
A+
A-

Etaplarının tamamı Avlu Balıkesir’de gerçekleştirilecek tertibin birinci günündeki 9-12 yaş, 13-14 yaş ve yıldızlar kategorisi yarışlarında startı Türkiye Triatlon Federasyonu Lideri Bayram Yalçınkaya verdi.

Yalçınkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonaya 31 ülkeden atletlerin katıldığını tabir ederek, şöyle konuştu:

“Hem genç hem de seçkin atletlerin yarışları yarın gerçekleştirilecek. Pazar günü ise yeniden Türkiye Kupası yarışlarımızı yapacağız. Üç gün müddetle burada triatlon şöleni olacak. Hakikaten burası yabancı sportmen ve delegelerin de söylediği üzere, triatlon için bir stadyum üzere olmuş. Bu usul yarışların görselliği ve izlenebilirliği çok değerli. Burası yüzmeyi, bisikleti ve tekrar koşuyu başından sonuna kadar çok rahat takip edebileceğiniz bir parkur. O yüzden herkes çok sevdi. İnşallah kazasız, belasız bir biçimde yarışlarımızı tamamlarız.”

Yalçınkaya, hava sıcaklıklarının yüksek olmasından ötürü yarın startın saat 06.30’da verileceğini kelamlarına ekledi.

AA

ETİKETLER: