enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Dursun Özbek’ten takım açıklaması: “Hedefimiz 4 nokta transfer yapmak”

Galatasaray’da cumartesi günü gerçekleştirilecek olağanüstü seçimli genel kurul öncesi başkan adaylarından Dursun Özbek, plan ve projelerine dair …

Dursun Özbek’ten takım açıklaması: “Hedefimiz 4 nokta transfer yapmak”
09.06.2022 14:12
0
A+
A-
Galatasaray’da cumartesi günü gerçekleştirilecek olağanüstü seçimli genel kurul öncesi başkan adaylarından Dursun Özbek, plan ve projelerine dair açıklamalarını sürdürüyor.
Mali bağısızlığa büyük önem verdiğini ifade eden Özbek, Bankalar Birliği anlaşmasından çıkmaları gerektiğine vurgu yaptı.
“Galatasaray’ı nasıl eski günlerine döndürebileceğimizi biliyoruz” diye konuşan Dursun Özbek, değer yaratıcı projelerle kısa sürede 2,6 milyar liralık borcu eritmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.
Bu adımı atarken küçülmeye gitmeyeceklerini dile getiren Dursun Özbek, futbol takımıyla ilgili transfer planlarını da aktardı. Özbek, “Bütçe disiplininden vazgeçmeyerek direkt şampiyonluğa oynayacak, herkesin gıptayla bakacağı bir kadro kuracağız. Hedefimiz başta futbol olmak üzere her branşta cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında şampiyon olmak. Şampiyonluğu hedefleyerek kadromuzu camiamız tarafından da kabul edilecek bir teknik direktöre emanet edeceğiz. Hedefimiz kadro iskeletini koruyarak ilk 11 için 4 nokta transfer yapmak” dedi.
Altyapıya büyük yatırım yapacaklarını kaydeden Dursun Özbek, erkek basketbol takımının bütçesini artıracaklarını, erkek ve kadın voleybol için benzer yapılar kuracaklarını söyledi.
Futbol Federasyonu başkanlık seçimiyle ilgili de görüşlerini dile getiren Özbek, “Meydanı boş bırakmam. Ismarlama aday bekleyenlere de, tek başlarına Türkiye Futbol Federastonu’nu kendi beklentilerine göre dizayn etmek isteyenlere de pabuç bırakmam” değerlendirmesini yaptı.
ETİKETLER: