enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kırkpınar iletisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yayımladığı bildiride, “Dünyanın en eski ve en büyük spor tertiplerinden Kırkpınar Yağlı Güreşleri, cet sporumuz olan …

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kırkpınar iletisi
11.07.2021 17:09
0
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yayımladığı bildiride, “Dünyanın en eski ve en büyük spor tertiplerinden Kırkpınar Yağlı Güreşleri, cet sporumuz olan güreşi geniş kitlelere ulaştırırken, Edirne’nin veTürkiye’nin tanıtımına da katkılar sağlamaktadır.

Değişik yaş kümelerinden yüzlerce pehlivanın er meydanında hünerlerini ortaya koyduğu Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin, Türk toplumunun klasik spor kültüründe kıymetli bir yeri bulunmaktadır. Kültürümüzün kıymetli öğelerini de barındırmasıyla manasını derinleştiren bu klâsik aktifliğin yeni jenerasyonlarla de buluşması için sporun tüm kısımlarına olduğu üzere Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne de takviyemizi her vakit sürdüreceğiz. 660’ıncı Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde karşılaşmalara katılan tüm güreşçilerimize muvaffakiyetler diliyor, tertipte vazife alanları ve izleyicileri en kalbi hislerimle selamlıyorum” sözlerini kullandı.