enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Çılgın Türkler pes etmez

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu‘da Hollanda ve Norveç galibiyetleriyle düş üzere bir başlangıç yaptık. Lakin sonrasında işler büsbütün …

Çılgın Türkler pes etmez
13.10.2021 09:52
0
A+
A-

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu‘da Hollanda ve Norveç galibiyetleriyle düş üzere bir başlangıç yaptık. Lakin sonrasında işler büsbütün bilakis döndü. Letonya ve Karadağ önünde 4 puan kaybettik, 6-1’lik Hollanda mağlubiyetiyle darmadağın olduk. Son darbeyi ise 11 yıldızından eksik olan Norveç’le alanımızda berabere kalarak yedik. İpleri büsbütün rakiplerin eline verdik. Letonya deplasmanına çıktığımızda, az olan bahtımızı sürdürmenin tek yolu galibiyetti. Lakin 1-0 geriye düştük. Tahminen oyun olarak da uygun değildik lakin Çılgın Türkler yeniden geri dönmeyi bildi. 90+9’da Burak’ın penaltı golüyle bildirisi verdik: Biz daha son kelamımızı söylemedik!

Grup kenetlendi

Müsabakanın akabinde oyuncularımızın yaptığı açıklamalar da Dünya Kupası yolunda Play-Off bileti alma konusundaki inancımızı ortaya koydu. Uğurcan Çakır, “Hâlâ talihimiz var, sonuna kadar zorlayacağız” dedi. Halil Dervişoğu, “Şansımız var, inşallah devam ederiz” diye konuştu. Merih Demiral’ın, “Maçtan sonra herkes birbirine sarıldı, ağlayanlar oldu. İnşallah daima bir arada bunu devam ettirir ve Dünya Kupası’nda oluruz” kelamları, gruptaki his yoğunluğunu net formda ortaya koydu.

Son düdüğe kadar

Evet, Norveç’ten 2 puan gerideyiz. Evet, Norveç’in bize karşı 5 averajlık üstünlüğü var. Lakin Ulusal Takımımız’ın da bitmek bilmeyen hırsı ve inancı var. Önümüzdeki ay Cebelitarık’a fark atıp, Karadağ’ı yenip, Vikingler’in Letonya ya da Hollanda karşısında takılmasını bekleyeceğiz. Kümede son düdük çalıncaya kadar her şey olabilir.