enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Çaykur Rizespor Teknik Yöneticisi Bülent Uygun: Taraftarımızın dayanağına muhtaçlığımız var

Uygun, Çaykur Didi Stadı’nda gerçekleştirilen antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni bir ekip kurduklarını, listede birinci …

Çaykur Rizespor Teknik Yöneticisi Bülent Uygun: Taraftarımızın dayanağına muhtaçlığımız var
19.09.2021 00:18
0
A+
A-

Uygun, Çaykur Didi Stadı’nda gerçekleştirilen antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni bir ekip kurduklarını, listede birinci sırada yer alan oyuncularını kadroya katamadıklarını, transferlerin ise gruba geç katılması ile sakatlıkların kadrosu olumsuz tarafta etkilediğini söyledi.

Ligin birinci dört haftasında beklentilerin uzağında kaldıklarını tabir eden Uygun, “Biraz sabra, biraz takviyeye, biraz inanmışlığa, ne olursa olsun taraftar dediğimiz gerçek formanın sahibi olan insanların takviyesine gereksinimimiz var. Onların yapacağı her telaffuz, her makus baskı kadromuzu etkileyecektir.” diye konuştu.

Uğraşın yeni başladığını işaret eden Uygun, “Bizim çok daha fazla çalışmaya, çok daha fazla kadro hüviyetine bürünmeye, kadro ruhunu oturtturmaya gereksinimimiz var. Dünü dünde bırakıp yepisyeni bir sayfa açmamız lazım. O sayfayla daima birlikte hoş günlere koşmamız lazım. Ligin bizim için yine başladığı, elimizdeki takım ile kazanmaya odaklı bir kadrosu sevenlerimize izleteceğiz. Nerede başladığının değil nerede bitirdiğinin, korkakların değil cesaretlilerin başardığı, izlerken herkesin keyif aldığı bir Rizespor ’u Allah’ın müsaadesi ile bundan sonra izletmeye başlayacağız.” sözlerini kullandı.

Uygun, Bolasie’nin hafif ağrıları nedeni ile egzersize çıkmadığını vurgulayarak, Dabo ve Mendes’in sakatlıklarının devam ettiğini kaydetti.

Hakemlerin erken tartışılmaya başlandığını aktaran Uygun, şöyle devam etti:

“Çok genç ve idealist hakemlerimizde var. Lakin gördüğünü veremeyen, verdiğini yanlış veren, VAR konusunu planlayamayan bir sistem var. Burada eğitim sistemini değiştirmek gerekiyor. Hakemlerimizin bağımsız bir kurum formunda büsbütün federasyondan bağımsız bir biçimde profesyonelliği genişleterek yanlışsız planlama ile hakem topluluğunun daha adil adalet dağıtan bir mekanizmayı alanda görmemiz gerekiyor. Hala alanda insan üç metre önündeki faulü göremeyip VAR’dan bekliyorsa o hakemin hakemliği tartışılır.”

“Uyum sağlamaya çalışıyorum”

Yeşil-mavili takımın forvet oyuncusu Joel Pohjanpalo ise gruba ve Türkiye’ye ahenk sağlamaya çalıştığını lakin çok yeterli bir ortamın olduğunu belirtti.

Türkiye’deki futbola alışmaya çalıştığını kaydeden Pohjanpalo, “Zorlu bir devirden geçiyoruz. Maalesef şimdi galibiyet alamadık. Galibiyet geldikten sonra ekibin düzeleceğini, benim adapte olacağımı ve çok uygun bir dönem geçireceğimi düşünüyorum.” formunda konuştu.

Orta saha oyuncusu Tyler Boyd da daha çok çalışmaları gerektiğini, ekibin ahenk yakaladıktan sonra çok daha başarılı olacağını, Adana Demirspor karşısında üç puan hedeflediklerini söyledi.

Öte yandan yeşil-mavili grup Uygun, idaresinde Çaykur Didi Stadında Adana Demirspor maçı hazırlıklarını sürdürdü. İdman birinci 20 dakikanın akabinde basına kapalı gerçekleşti.

RİZE (AA)

ETİKETLER: , ,