enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Carlos Ponck: Kimse heveslenmesin, bu dönem şampiyon biz olacağız

Yeni dönem hazırlıklarını Bolu’da sürdüren Medipol Başakşehir’de başarılı defans oyuncusu Carlos Ponck, Sporlig’e açıklamalarda bulundu …

Carlos Ponck: Kimse heveslenmesin, bu dönem şampiyon biz olacağız
18.07.2021 15:07
0
A+
A-

Yeni dönem hazırlıklarını Bolu’da sürdüren Medipol Başakşehir’de başarılı defans oyuncusu Carlos Ponck, Sporlig’e açıklamalarda bulundu. Şampiyonluk sonrası geçen döneme istedikleri üzere başlayamadıklarını belirten Ponck, “Şampiyonluğun vermiş olduğu bir rehavet de vardı. O yüzden dönem içerisindeki hazırlıklarımızı istenilen düzeye getiremedik. Bakıldığında bunun birçok neden var. Bunların en değerlisi çok sıkışık bir maç trafiği yaşamamız. Öteki taraftan sakat oyuncularımız vardı. İnişli çıkışlı bir grafik çiziyorduk, o yüzden bir ritim sağlayamadık. Şampiyonlar Ligi’nde kuvvetli maçlar ve güçlü kadrolara karşı maçlar performansımızı etkiledi. 2 -3 gün evvel gittiğimiz seyahatlerimiz oldu. Hepsi bir ayaya geldiğinde makûs bir dönem oldu bizim için. Okan hocanın ayrılmasından sonra ekip biraz çıkışa geçti. Aykut hocanın gelmesiyle de yeni bir rotasyon sağladık diyebilirim. Yeni transferlerin katılmasıyla çıkışa geçtik. Rüzgar bilakis döndü. Sık çalışmanın sonucu olarak da ligi çok makus olmasa bile makus olması beklenen yerden uzakta bitirdik” diye konuştu.

“İYİ VE KUVVETLİ BİR KADRO OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ”

Yeni dönem hakkında açıklamalarda bulunan Ponck, “Bu dönem yeni transferler gruba katıldı. Yeni bir süreç içerisindeyiz. Kadroyuz âlâ ve kuvvetli bir kadro olma yolunda ilerliyor. Burada Aykut hocamızın da elini güçlendirmeliyiz. Zira oyuncu kümesi ne kadar sağlıklı bir halde çalışmalarına devam ederse, saha içerisindeki performansı ve sonucu o kadar sağlıklı bir formda alabiliriz. Adım adım, maç maç amaçlarımıza ulaşmaya çalışacağız” açıklamasında bulundu.

”VITOR PEREIRA’YA MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUM ANCAK ŞAMPİYONLUK DİLEMİYORUM”

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Pereira’ya muvaffakiyetler dileyen Yeşil Burun Adalı oyuncu, “Vitor Pereira ile çalışmadım fakat kendisini doğal ki tanıyorum. Yaptığı işleri ve geride bıraktığı muvaffakiyetleri da biliyorum. Fenerbahçe’ye geldi. Başarılı olmasını diliyorum ancak şampiyon olmalarını dilemiyorum, şampiyon da olamayacaklar zira biz şampiyon olacağız” dedi.

“TÜRK HAKEMLERE KARŞI SABIR YOK”

“Gördüğüm kadarıyla Türk hakemleri Avrupa’da epeyce ses getiriyor” diyen başarılı oyuncu, “Cüneyt Çakır çok kıymetli bir hakem. İki tarafta kıyasladığımızda Avrupa ile Türkiye ortasındaki idare farkları şu biçimde; Avrupa’da bu işler sistem ve kriterler üzerinden yürürken, Türkiye’de maalesef polemiklerle ve sabırsızlık üzerinde yürütülüyor. Türkiye’de hakemlere karşı sabır yok. Bir anda bir hakemi yerle bir edebiliyorlar. Aslında sabır göstersek Cüneyt Çakır üzere bir çok hakem de yükselir. Bu ortada onu da seviyorum” formunda konuştu.

“TÜRK ULUSAL KADROSUNDA HİS EKSİKTİ”

Kendisinin de A Ulusal Kadro ’dan beklentilerinin çok fazla olduğunu vurgulayan Carlos Ponck, “Türk futbolcuları ve lejyonerleri çok yakından takip ediyorum. Bildiğim oyuncular, takımıyla dünya klasında ayaklara sahip bir ulusal ekipten bahsediyoruz. Evet, tahminen küme zordu, şiddetli kadrolara karşı uğraş ettiler lakin ben burada biraz hislerin eksik olduğunu gördüm. Hislerden kastım da şu; Bazen futbolda savaşmanız, arbede etmeniz lazım. Tahminen o savaşı eksik gördüm diyebilirim. Münasebetiyle, Türkye’de futbol oynayan birisi olarak sizler üzere benim de beklentim çok fazlaydı lakin bazen futbolda bu türlü bir oyun beklentileri karşılayamaz .Bu da ulusal ekibin başına geldi” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.