enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Can Sevim: Potansiyelli bir kadro olduğumuzu düşünüyorum

Can Sevim, yarın başlayacak dönem öncesinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni bir ekip olduklarını ve sistemlerini oturtmaya çalıştıklarını …

Can Sevim: Potansiyelli bir kadro olduğumuzu düşünüyorum
24.09.2021 11:37
0
A+
A-

Can Sevim, yarın başlayacak dönem öncesinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni bir ekip olduklarını ve sistemlerini oturtmaya çalıştıklarını lisana getirdi.

Hem savunmayı hem atağı tıpkı anda ilerletmek için dönem öncesi çeşitli hazırlık maçları yaptıklarını kaydeden Sevim, şöyle konuştu:

“İlk başladığımız noktadan çok daha düzgün durumda olduğumuzu görebiliyorum fakat tam olarak hazır olduğumuza da inanmıyorum. Biraz daha vaktimiz var. Alışılmış bu her kadro için bu türlü. Çok oturmuş bir takımı olmayan her grup, dönem başlangıcından bu şekil sancılı devirlerden geçiyor. O yüzden bunu olağan olarak görüyorum. Potansiyelli bir ekip olduğumuzu düşünüyorum. Hem savunmada hem hamlede bu potansiyelimizi gösterdiğimizde fark yaratacağımıza inanıyorum.”

Sevim, grup olarak hem savunmada hem atakta çözmeleri gereken meseleleri olduğunu, bilhassa top kaybı ve kolay yanılgı sayılarını azaltmaları gerektiğini aktardı.

“Her maçı tek tek düşünüyoruz”

Döneme bir derbi gayreti olan Pınar Karşıyaka maçıyla başlayacaklarını hatırlatan Sevim, “Biz her maçı tek tek düşünüyoruz. Her maçı kazanmak için oynuyoruz. O maça da en uygun halde hazırlanıp, kazanmak istiyoruz. Amacımız azamî sayıda maç kazanıp, her vakit en üst noktaya gidebilmek. Şu anda diğer hiçbir şey düşünmüyoruz. Hedefimiz oynayacağımız birinci maçı kazanıp, sıralamadaki en üst noktaya çıkmak.” açıklamasında bulundu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle geçen dönemin seyircisiz oynanmasının heyecanı ve enerjiyi düşürdüğünü bildiren Sevim, şunları kaydetti:

“Bu dönem kapasitenin yüzde 50’si oranında seyirci alınacak olması hepimiz için motivasyon kaynağı. Oyuncular ister istemez zorlanacaklar. Zira bir yıldır çıt çıkmadan hazırlık maçı edasında oynanan maçlar oldu. O seyircinin oluşturacağı baskı, yaratacağı heyecan, güç, oyunculara alışmaları gereken yeni bir durum ortaya koyacak. Ben maçların seyircili olmasından son derece mutluyum. Umarım aşılanma her geçen gün artar ve tam kapasiteyle oynayabileceğimiz günlere yanlışsız gideriz.”

Bu dönemin çok sıkıntı geçeceğine inandığını da lisana getiren Sevim, “Bu yıl biraz daha kümeleşmelerin olabileceğini düşünüyorum. Üst kümenin kendi ortasında biraz daha ayrılabileceğini, ortada sıralardaki grupların birbirine çok yakın kalacağını, aşağıda birkaç grubun ise çok uzak kalacağını öngörüyorum.” diyerek kelamlarını tamamladı.

ETİKETLER: , ,