enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Çağdaş Atan: Berkan Kutlu’yu 1-2 sene sonra Avrupa’da hayal ediyorum

Alanyaspor’u geçen dönem uzun mühlet tepe yarışında tutan ve parmak ısırtan bir futbol oynatan teknik yönetici Çağdaş Atan, Türk futboluna yeni …

Çağdaş Atan: Berkan Kutlu’yu 1-2 sene sonra Avrupa’da hayal ediyorum
31.07.2021 11:07
0
A+
A-

Alanyaspor’u geçen dönem uzun mühlet tepe yarışında tutan ve parmak ısırtan bir futbol oynatan teknik yönetici Çağdaş Atan, Türk futboluna yeni yıldızlar kazandırmaya da devam ediyor. 23 yaşındaki Berkan Kutlu’nun gelişiminde de kritik rol oynayan ve onu bir yıldız haline getirip Galatasaray ‘a yollayan Çağdaş hoca, eski öğrencisini FANATİK’e anlattı…

‘Hak ettiği transferi yaptı’

“Berkan’ın transferi benim için sürpriz olmadı. Transfer olduğunda Alanya’ya gruptan 10 gün evvel gelmişti, orada görmüştüm onu çalışırken. Benim de yeni anlaştığım periyottu. O günden son idmana kadar her geçen gün gelişimini sürdürdü. Ve şu an hak ettiği transferi gerçekleştirdi…”

‘Maç yaşı eksiğini tamamladı’

“Oyuncularımla birinci toplantımda söylediğim şey, tek gayemin çağdaş futbola uygun gerçek oyunla, muhakkak bir sistemle işleyen çarkın içinde onların market kıymetini artırmak olduğuydu. Berkan da bu işleyen çarkın içinde çalışkanlığı, kalitesi ve en kıymetli özelliği olan öğrenme süratiyle ön plana çıktı, market kıymetini her geçen gün artırdı. Biz ona uygun oyunu ve vizyonu verdik, o da bunu sonuna kadar kullandı. Bence bu sene, evvelki mesleğinde eksik olan 2-3 yıllık maç yaşı eksiğini ve eğitimini de tamamladı…”

‘Avrupa’da hayal ediyorum’

“Berkan’ın en beğendiğim özelliği öğrenme suratı. Bu kadar süratli öğrenen bir oyuncu görmedim. Öğrenme suratı yanında pas kalitesi, çalışkanlığı ve fizik kalitesi üst seviye. Oynayıp yararlı olamayacağını düşünmek biraz güç. Ben onu 1-2 sene sonra Avrupa’da hayal ediyorum. Kendisini durmadan geliştirmeye devam edecektir…”

‘Bizim kulübün vizyonu bu’

“Daha evvel söylediğim üzere biz oyuncularımıza hakikat ve çağdaş oyunu sunup onların market bedellerini artırmayı maksat seçtik. Bu sayede Bakasetas, pas oyununu seven Abdullah hocanın grubuna katıldı. Geldiğimizde 1-2 yıldır tahminen de daha fazla vakittir ulusal kadroya gitmeyen Tzavellas, ulusal ekibe gitmeye başladı ve 34 yaşında bonservis getirerek transfer oldu. En sonunda da Berkan… Bizim için, kulubümüzün vizyonu için kıymetli olan, oyuncu satışına katkıda bulunmak. Bu bizi memnun ediyor. Gayemiz yükselen kıymet Alanyaspor’un ve oyuncularımızın market pahasını daima üste çekmek.”

ÖZEL RÖPORTAJ: Yakup Çınar

ETİKETLER: , , ,