enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Berkay’ın gayesi 2024 Paris Olimpiyatları

Osmangazi Belediyespor altyapısından yetişen ve bugüne kadar katıldığı tüm yaş kategorilerinde elde ettiği derecelerle, Türkiye’nin erkekler …

Berkay’ın gayesi 2024 Paris Olimpiyatları
27.07.2021 17:07
0
A+
A-

Osmangazi Belediyespor altyapısından yetişen ve bugüne kadar katıldığı tüm yaş kategorilerinde elde ettiği derecelerle, Türkiye’nin erkekler badminton sporundaki parlayan yıldızı olan Berkay Çiçen, gözünü 2024 Olimpiyatları’na dikti. 13 yıldır Osmangazi Belediyespor Kulübü ismine uğraş eden genç raket, “Bugüne kadar katıldığım her yaş kategorisinde Türkiye derecelerim var. Ayrıyeten Avrupa ve Dünya şampiyonalarına katıldım. En son yapılan Büyükler Türkiye Şampiyonasında derece yaparak kürsüdeki en genç sportmen oldum” diye konuştu.

“HEDEF 2024 OLİMPİYATLARI”

Ankara’da yapılan ve Türkiye’nin en uygun 23 badmintoncusunun katıldığı 2024 Paris Olimpiyatları Ulusal Kadro Seçmeleri küme karşılaşmalarında tüm rakiplerini yenen Berkay Çiçen, final kümesinde ise rakibine 2-1 yenilerek 2’nci oldu. Elde ettiği başarılarla göz dolduran Çiçen, “Hedefim 2024 Olimpiyatları. Bunun için çalışıyorum. Yakın vakitte Yunanistan ve Bulgaristan’da yapılacak olan turnuvalara katılacağım. Amacım bu turnuvalarda derece yaparak, Türkiye tarihinde tek erkeklerde olimpiyata giden birinci erkek sportmen olmak” sözlerini kullandı.

Badminton Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen seçmelerde başarılı maçlar yaparak ulusal kadroya seçilen Berkay Çiçen’i tebrik eden Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar ise “Spora ve atlete yaptığımız yatırımların mükafatı, kazanılan muvaffakiyetler. Berkay da bizim altyapımızdan yetişen bir evladımız. Bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında elde ettiği başarılarla bizi gururlandırdı. Kendisine maksat olarak 2024 Olimpiyatları’nı seçti. İnşallah bu gayesine de ulaşacak. Ay-yıldızlı bayrağı göndere çektirecek. Biz, kendisine ve hocalarına güveniyoruz. Bugüne kadar olduğu üzere, bundan sonra da yanında olmaya devam edeceğiz” formunda konuştu.

DHA