enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Belek, tenisin iki büyük finaline konut sahipliği yapıyor

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) ile Megasaray Tenis Akademisi iş birliğinde Serik’e bağlı Belek turizm merkezinde bulunan Megasaray Tenis …

Belek, tenisin iki büyük finaline konut sahipliği yapıyor
28.09.2021 16:22
0
A+
A-

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) ile Megasaray Tenis Akademisi iş birliğinde Serik’e bağlı Belek turizm merkezinde bulunan Megasaray Tenis Akademisi kortlarında 28 Eylül- 3 Ekim tarihleri ortasında gerçekleşecek olan şampiyona başladı. 21 ülkeden toplam 32 ulusal grubun gayret ettiği finallerde Türk ulusal grubu da kız ve erkeklerde 6 atletle korta çıkacak.

TTF Lideri Cengiz Durmuş, turnuva ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün ülkemizde birinci defa düzenlenen Geçler Dünya Şampiyonası olarak bilinen BNP Paribas Jr. Davis Cup- Jr. Billie Jean King Cup tertibine Türkiye olarak konut sahipliği yapıyoruz. Hem ülkemizde atletlerimiz dünyanın en güzel atletleri ile yarışabilme bahtı elde ediyor, hem de ülkemizin tanıtımı için atletlerimizin başarısı için çok büyük bir baht elde etmiş durumdayız. Memleketler arası Tenis Federasyonu’nun en kıymetli turnuvalarından bir tanesi. Dünyanın en âlâ gençlerinin yarıştığı ve gelecekte dünyanın en güzel tenisçilerinin olacağı bir turnuvaya mesken sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Federasyon olarak geleceğe umutla bakıyoruz” dedi.

DURMUŞ: BİZ DÜNYANIN EN GÜZEL ATLETLERİNİ YETİŞTİREBİLİRİZ

Spor turizminin başşehri Antalya’da Tenis Federasyonu olarak hem sporun tabana yayılması olarak tabana yayılırken gerçek eserlerle yanlışsız tanıtılması ismine birçok hedefi birlikte gerçekleştirdiklerini aktaran Cengiz Durmuş, şöyle konuştu:

“Federasyon olarak Türkiye’nin ve Anadolu’nun her yerinde turnuvalar yapıp, atletler yetiştiriyoruz. Elbette bu tertipler, geleceğin 1 numarasını dünyanın en güzel atletlerini çıkacağı bir tertip. Kızlarda da erkeklerde de 3-5 yıl sonra burada gayret eden dünya arenasında kelam sahibi olduklarını göreceğiz. Biz bu manada Türkiye olarak hem kızlarda hem de erkeklerde turnuvaya mesken sahipliği yaptığımız için direkt katılıyoruz. Buraya gelen atletleri birer turizm elçisi olarak görüyoruz dün de açılışımızı dünyada en fazla ilgi gören Antik Tiyatro Aspendos’ta yaptık. Dün dünyanın her yerinde Türkiye ve Aspendos vardı. Federasyon olarak, biz dünyanın en yeterli atletlerini yetiştirebiliriz. Yetenekli gençlerimiz bir oldukça var. Fakat bunların olabilmesi için yanlışsız işler yapmamız gerekiyor. Gerçek tertipler, gerçek turnuvalar yapmamız gerekiyor. Tenis eğitiminin dünyadaki eğitimle eşleşmesi gerekiyor. Bunun için Türkiye’de varlıklı sporu olarak bilinen bir branşın, herkesin severek, koşarak yaptığı bir spor olmasını sağlamaktı. Bunu yaparken elbette isim olmuş atletlerimiz Marsel İlhan, Çağla Büyükakçay, Pemra Özgen üzere birçok atletlerimiz üstte tanıtımlarını yaparken, biz aşağıda gençlerimizle, ailelerimizle bütünleşip, kentlerde belediyelerimizle valiliklerimizle kaymakamlıklarımızla ilçelerde başlattığımız sokaklarda tenis oynatıp, halkımıza tenisi sevdirdik. Her vakit söylediğim üzere Spor Bakanlığımızın bizim projelere dayanağı yadsınamayacak kadar büyük. Tenis ismine yapılan her tesisin imalinde Spor Bakanlığımızın dayanağı var. Aslında hepimiz bir kadro oluşturduk ve Türkiye’nin her yerinde başarılı olduk.”

Namık Kemal KILINÇ/SERİK (Antalya), (DHA)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.