enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Bayan sportmenler, 107 kilometre pedal çevirdi

Temmuz ayı boyunca sürecek ve 8 basamakta gerçekleşecek olan 2021 Kayseri UCI Yol Yarışları’nın bugünkü ayağı Cumhuriyet Meydanı’ndan başladı …

Bayan sportmenler, 107 kilometre pedal çevirdi
11.07.2021 17:22
0
A+
A-

Temmuz ayı boyunca sürecek ve 8 basamakta gerçekleşecek olan 2021 Kayseri UCI Yol Yarışları’nın bugünkü ayağı Cumhuriyet Meydanı’ndan başladı. Grand Prix Erciyes Mimar Sinan isimli yarışta bayanlar pedal çevirdi. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp, Sivas Yolu, Bünyan, Sultanhanı kavşağı U Dönüşü, tıpkı yoldan geri dönüş ile Anadolu Mükemmeller Diyarı Hayvanat Bahçesi önünde sona eren şiddetli parkurda bayanlar, 107 kilometre pedalladı. Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım A.Ş., Spor A.Ş., Erciyes A.Ş., Velo Erciyes, ORAN Kalkınma Ajansı’nın takviye verdiği Milletlerarası Erciyes Yol Bisikleti Yarışları’na ortalarında Türkiye’den bisikletçilerin de yer aldığı Amerika, Rusya, Hollanda, Belçika, Ukrayna, Belarus, Panama, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Malezya, Fas, Kuveyt, İran, Irak, Güney Afrika üzere toplam 18 ülkeden 250 atlet katılıyor.

25 Temmuz 2021 Pazar gününe kadar sürecek yarışlarda atletler Ağırnas’tan Develi’ye, Tomarza’dan Yahyalı’ya ve Yeşilhisar’dan Erciyes’e kadar birbirinden hoş ve tarihi doğal hoşlukları bağrında barındıran birçok bölgede yapacakları bisiklet yarışları ile kenti yakından tanıma imkânı yakalıyor. arken, ayrıyeten yarışlar, ORAN Kalkınma Ajansı toplumsal medya hesaplarından canlı yayınlanıyor. Temmuz ayı boyunca sürecek ve 8 evrede gerçekleşecek olan Velo Erciyes 2021 yılı UCI Memleketler arası Erciyes Yol Bisikleti Yarışları toplam 1.174,9 kilometrelik parkurda gerçekleşecek.

DHA

ETİKETLER: ,