enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Bakan Kasapoğlu Filenin Sultanları’nı ziyaret etti

Tokyo Olimpiyatları’na sayılı günler kala çalışmalarına son hız devam eden A Ulusal Bayan Voleybol Grubu’nu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet …

Bakan Kasapoğlu Filenin Sultanları’nı ziyaret etti
11.07.2021 17:00
0
A+
A-

Tokyo Olimpiyatları’na sayılı günler kala çalışmalarına son hız devam eden A Ulusal Bayan Voleybol Grubu’nu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ziyaret etti. Ziyarette; Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Lideri Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ile TVF Ulusal Kadrolar Sorumlusu ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu da hazır bulundu.

Bakan Kasapoğlu, uzun vadeli hazırlıkları ve sportmenlerin azimli çalışmaları sayesinde, bu sene olimpiyatlarda birtakım birincileri yaşayacaklarını belirtti ve ekledi:

“Bugün bizlere bu toplantıda eşlik etmeleri için bilhassa A Ulusal Bayan Voleybol Kadromuzun yanında olmak istedik. Bildiğiniz üzere Tokyo’ya grup sporları kolunda yalnızca Bayan Voleybol Ulusal Grubumuz katılmaya hak kazanmıştı. Aslında tüm kadrolarımız alana çıktıkları her maçta son sayıya kadar cansiparane bir halde performans sergilemekte ve bizlerin göğsünü kabartmaktadır. Rakip kim olursa olsun, maç sonunda galip gelemediğinde üzülen bir jenerasyona sahip olmak, beklentilerimizin ne kadar yüksek olduğunun bir göstergesidir. Bizleri alıştırdıkları zaferler için tüm atletlerimize burada bir kere daha milletimiz ismine minnet hislerimizi sunuyoruz. Çıkmakta olduğunuz bu zafer seyahatinde başarılarınıza bir yenisini daha eklemenizi en içten hislerimizle temenni ediyoruz. Hazırlıklarını şahsen yakından takip ettiğim değerli atletlerimiz ile birlikte olimpiyat heyecanını şimdiden ziyadesiyle yaşamaya başladık.”

“18 BRANŞTA 108 ATLET İLE OLİMPİYATLARA KATILACAĞIZ”

Kasapoğlu, şöyle devam etti: “Tam 18 branşta uzunluk gösterecek olan Türk atletlerimiz ortasında bu sene birinci kez bayanlar 4×200 metre hür bayrak kadromuzda atletizm yürüyüşte tam takım, maraton erkeklerde tam takım, karatede dağıtılan 8 kotanın 7’si, tekvando bayanlarda verilen 4 kotanın tamamını alan atletlerimizi da müsabakalara gönderiyoruz. Bayan boksta ve yelken bayan 470 sınıfında birinci kere olimpiyatlara katılıyoruz. Tam 114 atlet ile katıldığımız 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’ndan sonra, 108 atlet ile iştirak sağlayarak; Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda 49’u bayan, 59’u erkek atletimizle ülkemizi temsil edeceğiz. Uzun müddettir boks, atletizm, cimnastik, karate, yelken, yüzme üzere ferdi sporlarda da elde ettikleri başarılarla göğsümüzü kabartan atletlerimiz olimpiyatlara katılmaya hak kazandılar. Tokyo Paralimpik Oyunları için ise kota karşılaşmaları tamamlanmak üzere şu an için 12 branşta 79 atletimiz Paralimpik Oyunlara katılma hakkı elde etmiştir.”

“DAHA EVVEL ATLETİMİZİN OLMADIĞI BRANŞLARDA, BUGÜN AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONLUKLARI KAZANIYORUZ”

Maksatlarına ulaşmış olmanın gurur ve sevincini yaşadıklarını aktaran Kasapoğlu, “Göreve başladığımız birinci günden itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde uzun soluklu bir yola çıktığımızın farkındaydık. Bu yolun sonunda ulaşmak istediğimiz maksadımız, sporu seven, katıldığı her alanda başarıyı hedefleyen evlatlarımıza ilham kaynağı olmak, rakiplerinin bile hürmetini kazanacak bir jenerasyon yetiştirmek, her alanda bayrağımızı en üstlere taşıyabilmek. Bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda, hamdolsun bu amaçlarımıza ulaşmış olduğumuzu görüyorum” sözlerini kullandı.

EDA FAZİLET DÜNDAR: TÜRK KADININI EN ÂLÂ BİÇİMDE TEMSİL ETMEK İSTİYORUZ

A Ulusal Bayan Voleybol Grubu kaptanı Eda Fazilet Dündar ise oyunlara kısa mühlet kaldığını hatırlatarak, “Hepimizin bir hayali var. İnşallah bu hayali gerçekleştirebiliriz. Gücümüz ve motivasyonumuz yüksek. Neler başarabileceğimizin farkındayız. Hem Türk kadınını hem de ‘Filenin Sultanları’nı oyunlarda en güzel biçimde temsil etmek istiyoruz” diye konuştu.

Oyuncular ve teknik heyetle fotoğraf çektiren Bakan Kasapoğlu, daha sonra ulusal voleybolcularla bir müddet sohbet etti.

DHA