enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Avrupa şampiyonu Ampute Ulusal Futbol Ekibi, Ankara’da çiçeklerle karşılandı

Çakmak, şampiyonaya çok yeterli hazırlandıklarını belirterek, “Şampiyon kadro olarak gidip, şampiyon kadro olarak bu ülkeye dönmek istiyorduk …

Avrupa şampiyonu Ampute Ulusal Futbol Ekibi, Ankara’da çiçeklerle karşılandı
22.09.2021 00:08
0
A+
A-

Çakmak, şampiyonaya çok yeterli hazırlandıklarını belirterek, “Şampiyon kadro olarak gidip, şampiyon kadro olarak bu ülkeye dönmek istiyorduk. Bunu başardık. Herkes çok memnun, çok huzurlu. Dünden beri almış olduğumuz iletiler, takviyeler çok farklı noktalara geldi. Ben bunun farkındaydım. Namağlup olarak döndük. Çok memnunuz ve huzurluyuz.” diye konuştu.

Şampiyonluğun 19 Eylül Gaziler Günü’ne denk geldiğini hatırlatan Çakmak, “Şu anda grup halinde Anıtkabir’e gidiyoruz. Yarın da TSK Rehabilitasyon Merkezi’ndeki gazilerimizle olacağız. Bize gelemeyen, iki ayağını bu vatan için feda eden gazilerimiz var, kupayı onlara götüreceğiz.” tabirlerini kullandı.

Çakmak, Antalya’da düzenlenecek 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası’nı da kazanmak istediklerini vurgulayarak, “Bu, işin fragmanıydı, sinema o vakit.” dedi.

Ulusal futbolcu Rahmi Özcan ise “Ampute futbol dünyada Türkiye’den sorulacaksa bunun birinci ayağı olan Avrupa Şampiyonası’nı kazanmamız gerekiyordu. Daha evvel seyirci rekoru kırarak Avrupa şampiyonu olmuştuk. Maksadımız apoletimizi koruyup şampiyon olmaktı. İstediğimizi tekrar başardık, Avrupa’nın en büyüğü olduk. Dünyanın en büyüğü olmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

AA

ETİKETLER: