enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Avrupa Kulüpler Birliği’nin Genel Heyet toplantısı Cenevre’de başladı

Avrupa’daki 247 profesyonel futbol kulübünün tamamını temsil eden Avrupa Kulüpler Birliği’nin (ECA) Genel Heyet toplantısı bugün Cenevre’de …

Avrupa Kulüpler Birliği’nin Genel Heyet toplantısı Cenevre’de başladı
06.09.2021 20:07
0
A+
A-

Avrupa’daki 247 profesyonel futbol kulübünün tamamını temsil eden Avrupa Kulüpler Birliği’nin (ECA) Genel Heyet toplantısı bugün Cenevre’de başladı. İki günlük Genel Konsey, Avrupa futbolundaki bütünlüğe süreksiz olarak ziyan veren ve başarısızlıkla sonuçlanan Harika Lig projesinin akabinde yapılan birinci toplantı olma niteliği taşıyor. Tüm Avrupa futbol kulüpleri (Süper Lig’e dayanak veren 12 kulüpten Avrupa futbol sistemine tam olarak yine entegre olan 9 kulüp de dahil olmak üzere) bu kıymetli genel konsey toplantısına katılıyor. Birçok Avrupa liginin liderleri ve CEO’larının (Premier Lig, LFP, Serie A ve başkalarının CEO’ları dahil) yanı sıra UEFA Lideri Aleksander Ceferin de toplantıya iştirak ediyor.

Konuşma metninde aşağıdaki bahis başlıkları öne çıkıyor:

Muhteşem Lig projesinde yaşanan ayrılıklarla ilgili yorumlar

Memleketler arası Maç Takvimi hakkında yorumlar (Dün gece yarım kalan Brezilya-Arjantin müsabakasındaki kaosun akabinde bu yorumlar daha da değerli bir nitelik taşıyor)

Yeni Liderin liderliğinde büsbütün yenilenen ECA ile ilgili yorumlar – Tüm kulüplerin faydalanması için oluşturulan yeni fonlar (büyük ya da küçük kulüp ayrımı gözetmeksizin), bayan futboluna odaklanılması, ECA’nın temsil gücünü artırmak için daha fazla kulübün üye olmasını sağlamaya öncelik verilmesi.

ETİKETLER: , , ,