enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Atletizm Ulusal Grubu Altyapı Kampı, Çamlık Ulusal Parkı’nda sürüyor

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından başlatılan atletizmi geliştirme programı kapsamında ülke genelinde yapılan yarışlarda dereceye giren 38 …

Atletizm Ulusal Grubu Altyapı Kampı, Çamlık Ulusal Parkı’nda sürüyor
01.09.2021 21:07
0
A+
A-

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından başlatılan atletizmi geliştirme programı kapsamında ülke genelinde yapılan yarışlarda dereceye giren 38 atletin, 18 antrenör eşliğinde Çamlık Ulusal Parkı’ndaki kampı sürüyor.

Atletizm Ulusal Ekibi Antrenörü İbrahim Urgancı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun, 2021 faaliyet programı yarışları sonucunda branşlarında birinci 10’a giren atletleri periyodik olarak ulusal kadronun altyapısını oluşturmak için kamplara aldığını söyledi.

Urgancı, “14 bayan sportmen, 24 erkek sportmen ve 18 antrenörümüz ile bu kampı icra ediyoruz. Sahiden havasıyla, ortamıyla ülkü, oksijen açısından eşsiz bir yer. İnşallah bundan sonra yalnızca bu yaş kümesinde değil, öteki yaş gruplarımızın kamplarını da federasyonumuz buralarda kıymetlendirecek diye düşünüyorum. Çocuklarımız gerek ulusal gerekse yaş kümeleri nezdinde milletlerarası yarışlara hazırlanıyorlar. Bundan sonra önümüzdeki karşılaşmalara yönelik hazırlıklarımız devam edecek.” diye konuştu.

Atletlerden Sıla Cet, kasım ayında Tayland’da düzenlenecek 1. Dünya Dağ Koşusu ve Trial Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edeceğini belirtti. Cet, “Güzel bir sonuç bekliyorum. Ülkemizi temsil etmekten gurur duyuyorum. 22 Ağustos’ta Yozgat’ta altyapı kampımız başladı. Bu kamp bizim için çok yararlı oldu. Şu an Çamlık’ta bin 500 rakımda idman yapıyoruz. Bol bol oksijen depoluyoruz.” diye konuştu.

Sportmen Duran Sütveren ise “16 yaş altı kategorisinde 800 ve 1500 metrede Türkiye şampiyonuyum. Ulusal kadro kampına geldik ve çalışmalarımıza son gaz davam ediyor. Amacım olimpiyat koşabilmek ve madalya alabilmek.” tabirlerini kullandı.

AA

ETİKETLER: ,