enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Aşısız NBA oyuncuları için kısıtlamalar arttırıldı

Amerikan Basketbol Ligi ( NBA ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmayı tercih etmeyen oyuncularla ilgili daha sıkı önlemler aldı. NBA’in …

Aşısız NBA oyuncuları için kısıtlamalar arttırıldı
29.09.2021 15:52
0
A+
A-

Amerikan Basketbol Ligi ( NBA ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmayı tercih etmeyen oyuncularla ilgili daha sıkı önlemler aldı.

NBA’in internet sitesinden açıklanan 2021-22 dönemi sıhhat ve güvenlik protokolü, bilhassa aşısız basketbolcuların hayatını zorlaştıracak kimi tedbirler içeriyor.

Aşının tercihe bırakıldığı NBA’in güncellenmiş protokolüne nazaran aşı yaptıran oyunculara, sadece hastalık belirtisi gösterdiğinde ya da test sonucu olumlu çıkan biriyle yakın temas kurduğunda Kovid-19 testi yapılacak.

Aşılanma oranının yüzde 90’a ulaştığının açıklandığı ligdeki aşısız basketbolcular ise tesislere girmeden, ekip arkadaşları ve teknik heyetle etkileşime geçmeden yahut ekibin tertiplerine katılmadan evvel her gün test numunesi verecek.

Kelam konusu oyuncular, aşılı kadro arkadaşları yahut işçi ile tıpkı odada yemek yiyemeyecek, soyunma odalarındaki dolapları aşılı arkadaşlarının dolaplarından mümkün olduğunca uzakta olacak ve ekip toplantılarında maskeli halde, öbür iştirakçilerden yaklaşık 2 metre uzakta duracak.

Aşısız basketbolcular ayrıyeten mecburî durumlar (takım aktiviteleri, temel gereksinimlerin karşılanması, çocuklarla ilgili görevler) haricinde konutlarından, deplasman maçlarında ise otelden çıkamayacak. Lokantalar, cümbüş yerleri, kalabalık kapalı alan aktiflikleri üzere yüksek risk içeren yerlere gidemeyecek.

Bradley Beal (Washington Wizards) ve Andrew Wiggins’in (Golden State Warriors) öne çıktığı kimi oyuncular, aşı yaptırmayacaklarını açıklamıştı. Gruplarının birtakım aktifliklerine katılmayan Brooklyn Nets’ten Kyrie Irving ve Phoenix Suns’tan Devin Booker ise aşı olup olmadıklarını kamuoyuyla paylaşmamıştı.

AA

ETİKETLER: ,