enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ali Koç: Formamızda bu sene yıldız yok

Ülker Stadyumu Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 tribününde gerçekleştirilen imza merasimine Fenerbahçe Spor Kulübü Lideri Ali Koç …

Ali Koç: Formamızda bu sene yıldız yok
11.07.2021 17:09
0
A+
A-

Ülker Stadyumu Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 tribününde gerçekleştirilen imza merasimine Fenerbahçe Spor Kulübü Lideri Ali Koç, Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan, Puma Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis ve sarı-lacivertli kulübün idare konseyi üyeleri katıldı.

ALİ KOÇ: 28 ŞAMPİYONLUĞUMUZUN RESMİYET KAZANMASINI İSTİYORUZ

Yeni iş birliğinden ötürü çok mutlu ve heyecanlı olduklarını vurgulayan Fenerbahçe Spor Kulübü Lideri Ali Koç, “Çok uzun bir iş birliğinden sonra yeni bir markayla bir serüvene giriyoruz. Umuyoruz ki güzel uğurlu olur. 30 küsür yıldır süren bir iş birliğine son verdik. Fenerbahçe, Türkiye’nin tahminen de en değerli markası. Ateşli bir taraftarı var. Yalnızca forma markalarını değil iş birliği yaptığı tüm markaları da büyüten bir kulübüz. Formamızda bu sene yıldız yok. Bizim sıkıntımız yıldız ya da para değil. 28 şampiyonluğumuzun resmiyet kazanmasını istiyor, olumlu haberleri bekliyoruz. İdare heyeti olarak karar verdik, yıldızlı formalar kullanmayacağız. 19 Ağustos’ta çıkacak formamızda farklı bir yaklaşım olacak. Yeni iş birliğinden çok çok mutluyuz. Ticari açıdan da daha yüksek bir kazanım olacak. 2 yıllık bir muahedemiz var. Ben bunu sağlıklı olarak görüyorum. Onların da bizi tanıması açısından bu süreyi kâfi gördük. Artık forma işi eskisi üzere değil. Evvelce mart, nisan aylarında formalar gelir ve dönem açılışında hazır olurdu. Biz, bir sonraki dönemin formalarını da şimdiden kararlaştırdık. Bu dönem formaları için heyecanlıyız lakin önümüzdeki dönem için daha da heyecanlıyız. Formalardan çok mutluyuz. Umarım bu formalar bize baht getirir. Yeni iş birliğimizin iyi uğurlu olmasını temenni ediyorum” tabirlerini kullandı.

“BİZ BİR SEMT KADROSUYUZ, BUNU İÇSELLEŞTİRMELERİ ÖNEMLİ”

Lider Ali Koç, formaların dizayn sürecine de değinerek, “Dizayn süreci enteresan bir süreç. Sponsorumuz dizayn grubunu 2 hafta yolluyor, stadı, Kadıköy’ü geziyor ve biz onlara bilgi veriyoruz. Daha sonra formayı çiziyorlar ve 2-3 örnek getiriyorlar. Biz de yapmak istediğimiz değişiklikleri söylüyoruz ve daha sonraki adımların akabinde forma ortaya çıkıyor. Biz bir semt grubuyuz. Bunu içselleştirmeleri çok değerli. Bundan sonra da bu türlü olacak” diye konuştu.

“BİR ÖNCEKİ ANLAŞMAMIZDAN ÇOK DAHA KARLI BİR ANLAŞMA”

Mutabakatın maddi ayrıntıları ile ilgili gelen soruya ise lider Koç, “Şartları çok farklı. Markalar, belirli bir bedel ödüyorlardı satıştan bağımsız. Bizim geldiğimizde o kaldırılmıştı. Türk Lirası’nın devalüasyonundan ötürü ülkemizde sattığı formaları diğer ülkelerde sattığından çok daha farklı bir tablo ortaya çıkıyor. Bence yaptığımız mutabakat, para akışını olumlu istikamette etkileyecek. Fenerium’u olumlu manada etkileyecek bir akış kelam konusu olacak. Bir önceki anlaşmamızdan çok daha karlı olduğunu söyleyebilirim” yanıtını verdi.

Lider Ali Koç, Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı’nın forma sponsorluğu muahedenin sona erdiğini ve bu dönem kendi tasarladıkları formalar ile parkeye çıkacaklarını vurguladı. Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan Koç, “Bu sene kendi dizaynlarımızı yapıyoruz. Önümüzdeki dönem için görüşmelerimiz sürüyor. Basketbol branşına ilgilenen markalar var. Basketbol formalarına olan ilgi ile futbol formalarına olan ilgi mukayese edilemez. Takımımız ile Sertaç beyefendi çok uygun çalıştı. Bu dönem basketbolda çok farklı formalarımız olacak” açıklamasında bulundu.

BURAK KIZILHAN: GELECEK DÖNEM FUTBOLUN RENGİ SARI-LACİVERT OLSUN

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan, 2 yıllık mutabakatın daha uzun soluklu olacağına inandığını söyleyerek, “Yepyeni bir serüvene başlıyoruz. Fenerbahçe taraftarının, en büyük beklentisi Fenerbahçe’ye özgün çizgilere sahip formaların olmasıydı. Bugünden itibaren tasarım süreçlerinin daha fazla içerisinde olacağımız bir süreç olacak. Başlangıçta 2 yıl olarak yapılan iş birliğinin, ortaya çıkacak kaliteli eserlerle daha uzun soluklu olacağına inanıyorum. Bugünden itibaren formalarımız satışa çıkacak. 3’üncü formamızın satışa çıkmamasının sebebi, markanın öbür sponsorluğunu yaptığı ekiplerin formalarıyla birlikte 19 Ağustos tarihinde ortak bir bağlantıyla küresel süreçte eş vakitli satışa çıkacak olması. Birlikte büyük başarılara, kupalara yürüyeceğimiz bir süreç olacağına inanıyorum. 2021-2022 döneminde futbolun rengi sarı-lacivert olsun” formunda konuştu.

Öte yandan Puma Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis ise “Geçen yıldan bu yana inanılmaz bir seyahat oldu. Her iki tarafta çok çalıştı. Umuyoruz ki taraftarlarımız, iki tarafında bu bahiste ne kadar çok uğraş gösterdiğini fark edeceklerdir” dedi.

İmza merasimi, yeni dönem formalarının tanıtılması ve fotoğraf çekiminin akabinde sona erdi.

DHA