enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ahmet Ağaoğlu: Busenaz Sürmeneli gururumuz oldu

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarette konuşan Ahmet Ağaoğlu, “Dünyada yarım milyara yakın insan dört yıl müddetle yarışıp …

Ahmet Ağaoğlu: Busenaz Sürmeneli gururumuz oldu
28.08.2021 12:37
0
A+
A-

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarette konuşan Ahmet Ağaoğlu, “Dünyada yarım milyara yakın insan dört yıl müddetle yarışıp olimpiyatlara kota almaya çalışıyorlar. Yarım milyar insanın ortasından da yanılmıyorsam on iki bin sportmen olimpiyatlara katılıyor. On iki bin atletin ortasında da 367 sportmen altın madalya için çaba ediyor. Olimpiyat madalyasının dört senede bir olması da onun bedelini ayrıyeten yükseltiyor. Realist olarak baktığımız vakit maalesef iki altın madalyayla ile döndük. Olimpiyatlarda bütün muvaffakiyet altın madalya ile ölçülüyor. İkinci hatırlanmıyor, birinci hatırlanıyor. Tokyo’yu 35. sırada bitirdik, bir altın madalya daha alsaydık 12 – 13 basamak daha üst çıkacaktık. Tekrar tebrik ediyoruz, ülke olarak gurur duyduk. Herkes çok memnun oldu, gereksinim vardı. Bilhassa o süreçte herkesin canı sıkıldı, sizlerin de orada canı sıkıldı farkındaydınız. Ülke olarak gurur duyduk lakin Trabzon olarak daha farklı gurur duyduk. Amatör branşlara devletten dayanak almadan, kendi öz kaynağımızla finanse ederek başardığımız için de ayrıyeten memnunuz. Paralimpik oyunlarında da Abdullah Öztürk yarı finale çıktı. Onunla da gurur duyuyoruz. Ondan da inşallah altın madalya gelecek. Tekerlekli sandalye masa tenisinde harikulâde bir yetenek. Herkes için iyi, uğurlu olsun” dedi.

Teknik Yönetici Abdullah Avcı ise “Umarım bunları çoğaltırsın, konutunun bir köşesinde müze üzere olur. Ben kendime o denli bir yaptım. Tüm anıların, öykülerin, plaketlerin, mükafatların, anıların olduğu bir yerim var. Bizlerde altın madalya yok lakin yetiştirdiğimiz oyuncuları ulusal gruplara gönderince, yurt dışına transfer olunca gurur duyuyoruz. Tekrar teşekkür ederiz, hem ülkemiz ismine hem de Türk sporu ismine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ziyaretin akabinde Ahmet Ağaoğlu tarafından Busenaz Sürmeneli’ye, Abdullah Avcı tarafından da antrenörü Cahit Süme’ye teşekkür plaketi verildi. Uğurcan Çakır, Anthony Nwakaeme ve Berat Özdemir de teşekkür mahiyetinde Busenaz Sürmeneli ve Cahit Süme’ye çiçek verdi.

ETİKETLER: ,