enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ağustos ayında PUBG Mobile ilgiyi çekti

Türkiye’nin öncü oyun ve e-pin satış sitelerinden oyunfor.com, her ay açıkladığı datalarla Türkiye oyun kesiminin durumunu gözler önüne sermeye …

Ağustos ayında PUBG Mobile ilgiyi çekti
18.09.2021 17:08
0
A+
A-

Türkiye’nin öncü oyun ve e-pin satış sitelerinden oyunfor.com, her ay açıkladığı datalarla Türkiye oyun kesiminin durumunu gözler önüne sermeye devam ediyor. Açıklanan bilgilere nazaran oyun ve oyun içi satışları temmuz ayına kıyasla %5, geçtiğimiz yılın ağustos ayına kıyasla %8 artış gösterirken temmuz ayında düşüşe geçen satışlar, ağustos ayında tekrar yükselişe geçmiş oldu. 2021’in başından beri konsol ve PC platformlarındaki satışlarda yaşanan sistemli düşüş, ağustos ayında da devam ederken satışların %69’luk büyük bir kısmını taşınabilir oyunlar oluşturdu.

Ağustos ayının şampiyonu PUBG Mobile

Oyunfor.com’un oyun ve oyun içi satış datalarından hareketle ağustos ayında oyuncuların en çok ilgi gösterdiği oyun açık orta PUBG Mobile oldu. Ağustos ayında yayınlanan ve kullanıcılardan tam puan almayı başaran Poseidon Zırh-X güncellemesi ile oyuna orta veren kullanıcılarla bir arada birçok yeni oyuncuyu da kendisine çekmeyi başaran PUBG Mobile, Oyunfor’un ağustos ayındaki satışlarının büyük bir kısmını oluşturdu.

Haziran ayında en çok ciro yapan 10 oyun:

1- PUBG Mobile

2- Garena Free Fire

3- Valorant

4- Call of Duty: Mobile

5- CS:GO

6- Lords Mobile

7- League of Legends

8- Resident Evil Village

9- Roblox

10- Fetih: Altın Çağ

Türkiye’deki tanıtım çalışmalarına sürat vererek tüm Türkiye çapında ödüllü turnuvalar ve etkinlikler düzenlemeye başlayan Garena Free Fire, ağustos ayında en çok ciro yapan ikinci oyun oldu. ‘Free Fire Türkiye Turu’ olarak isimlendirilen aktifliklerin birinci ayağı, Oyunfor’un ikram sponsorluğunda 14 Ağustos’ta Bursa’da gerçekleşmiş, ülke genelinde gerçekleşecek olan ‘Şehirler Şampiyonası’nın birinci ayağına konut sahipliği yapmıştı.

Resident Evil Village, uzun bir ortadan sonra oyunfor.com’un en çok ciro yapanlar listesine çok oyunculu modu olmadan girmeyi başarabilen tek oyun oldu. Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan ünlü hayatta kalma – dehşet serisi Resident Evil’ın 7 Mayıs 2021’de yayınlanan sekizinci büyük oyunu Resident Evil Village, yüklü olarak çok oyunculu oyunları tercih eden Türk oyun severlerin ilgisini çekmeyi başarmış görünüyor.

Yaptığı son güncelleme ile bir arada ünlü TV – sinema oyuncusu Burak Özçivit’i oyundaki karakterlerden biri haline getiren Türk imali taşınabilir strateji oyunu Fetih: Altın Çağ da ağustos ayında en çok ciro yapan oyunlar ortasına girmeyi başardı.