enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Abdullah Topaloğlu, tekrar Okçuluk Federasyonu Başkanlığı’na seçildi

The Ankara Otel’de gerçekleştirilen genel heyete, Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi (TMOK) ve Dünya Okçuluk Federasyonu Lideri Uğur Erdener ile …

Abdullah Topaloğlu, tekrar Okçuluk Federasyonu Başkanlığı’na seçildi
26.10.2021 13:22
0
A+
A-

The Ankara Otel’de gerçekleştirilen genel heyete, Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi (TMOK) ve Dünya Okçuluk Federasyonu Lideri Uğur Erdener ile Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan da katıldı.

Kullanılan 201 oyun 181’ini alan Abdullah Topaloğlu, yine başkanlığa seçildi. Abdullah Topaloğlu başkanlığındaki federasyonun idare konseyinde yer alan isimler şöyle:

Cumhur Yavaş, Elif Çahlıyan, Elif Özdemir, Fatih Albayrak, M. Fatih Kalender, Fuat Yıldırım, Hüsnü Kocaoğlu, Metin Gazoz, Rüstem Dindarol, Zafer Türkoğlu.

Divan başkanlığını Prof. Dr. Turhan Menteş’in yaptığı genel heyette faaliyet ve kontrol raporları da oy birliği ile ibra edildi.

Erdener: “Tokyo’da büyük bir gurur yaşadık”

Açılış konuşmasını yapan Uğur Erdener, ulusal okçu Mete Gazoz’un Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya kazandığını hatırlatarak, “Hepimiz büyük bir gururu Tokyo’da yaşadık. Yıllardır beklediğimiz bir anı daima birlikte paylaştık. Sevgili Mete Gazoz’u, onu yetiştiren çok pahalı teknik takımı, Abdullah Topaloğlu başkanlığındaki idare heyetini ve dayanak takımını gönülden kutluyorum.” sözlerini kullandı.

“Bu, çok uzun soluklu ağır çalışmanın yapıtı.” diyen Erdener, “Dünyada hiçbir muvaffakiyet tesadüfle oluşmuyor. Türkiye Okçuluk Federasyonunun gösterdiği inanç, azim, kararlılık, atletlerimize ve teknik grubumuza sağladıkları dayanak… Örnek bir federasyon çalışması sergilendiğini tabir edebilirim. Sizlerden bilhassa istirhamım lütfen bu birliğinizi, iç ahenginizi sonuna kadar kararlı bir halde müdafaanız. Bu sayede çok daha büyük muvaffakiyetler gelecektir.” formunda görüş belirtti.

Baykan: “Okçuluk topluluğu büyük bir muvaffakiyete imza attı”

Mehmet Baykan ise Okçuluk Federasyonu Genel Kurulu’nun Türk sporu için de değerli olduğunu lisana getirerek, şunları kaydetti:

“Tokyo 2020’ye kadar Türk sporu olimpiyatlarda 6 branşta madalya almıştı. Tokyo’da beklentimiz en az üç branşta yeni madalyalar almaktı. Bunlardan birinin okçuluk branşında olmasını bekliyorduk. Yıllardır sabırla, ahenkle, ilmek ilmek işlenen bir yolda artık okçulukta olimpiyat madalyasının geleceği kendini göstermişti. Madalyanın rengi altın oldu, okçuluk topluluğu büyük bir muvaffakiyete imza attı. Büyük muvaffakiyetler tesadüflerin yapıtı asla değildir. Değerli muvaffakiyetlerin altında alın teri, emek, gözyaşı, yorgunluk, uykusuz geceler, huzursuz günler vardır. Tokyo 2020 ile madalya kazandığımız branş 9’a çıktı. Bayan atletlerimiz çok değerli madalyalar aldı. En fazla madalya aldığımız olimpiyatı yaşadık. Bu başarıyı daha da taçlandırarak önümüzdeki olimpiyatlarda devam ettireceğimize inancımız tam.”

Topaloğlu: “Sorumluluğumuz arttı”

Türkiye Okçuluk Federasyonu Lideri Abdullah Topaloğlu, Türk okçuluğunun olimpiyatlardaki madalya hasretini Tokyo’da sonlandırdıklarına dikkati çekti.

2016’dan Tokyo Olimpiyatları’na kadar olan 5 yıllık süreci planladıkları üzere geçirdiklerini söyleyen Topaloğlu, “O tarihten bu tarafa tek amacımız 2020 Tokyo Olimpiyatları’ydı. Sonunda emelimiz olan olimpiyat madalyasına ulaştık. Türk okçuluğun birinci olimpiyat madalyası, birinci altın madalyası. Hasebiyle hepimiz çok memnun ve gururluyuz.” diye konuştu.

Topaloğlu, “Bu madalya, federasyonumuza yeni ve ağır sorumluluklar yükledi. Bunun da şuurundayız. Bugün 5. genel heyetimizi yaptık ve yarın 2024 Paris Olimpiyatları için çalışmalarımıza başlayacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Mete’nin olimpiyat şampiyonluğunun akabinde okçuluğa ilginin çok daha arttığına işaret eden Topaloğlu, şöyle konuştu:

“Türkiye’de son 10 yıldır Türk okçuluğuna büyük bir ilgi var. Tüm aileler, çocuklarımız okçulukla ilgileniyor. Biz federasyon olarak bu talebe yanıt vermeye çalışıyoruz. Lakin Tokyo 2020’den sonra bu talep üç misline çıktı. Federasyon olarak bu talebi karşılamak doğal ki bizim misyonumuz. Bu talebi de karşılıyoruz, karşılayacağız. Yeni Meteler, yeni Yaseminler yetiştireceksek bu biçimde yetiştireceğiz. Çocuklarımızı bilhassa 13-14 yaş kümesinden alıp hoş bir eğitime tabi tutacağız. Onlar ileride yeni Meteler, yeni Yaseminler olarak karşımıza çıkacak.”

Dayanakları ve birlik beraberlik ortamı için delegelere teşekkür eden Topaloğlu, bu inanca layık olmak ismine özveriyle çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

ANKARA (AA)