enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

A Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz: Hayallerimiz devam ediyor

A Ulusal Takımımız’ın başında birinci maçına çıkan Stefan Kuntz 1-1 sona eren Norveç müsabakasını kıymetlendirdi. Oyuncularının çabasından şad …

A Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz: Hayallerimiz devam ediyor
09.10.2021 00:37
0
A+
A-

A Ulusal Takımımız’ın başında birinci maçına çıkan Stefan Kuntz 1-1 sona eren Norveç müsabakasını kıymetlendirdi. Oyuncularının çabasından şad olduğunu söyleyen Alman hoca, “Planlarımızdan bahsetmiştik, bunlardan biri de ilerde basıp, baskıyla bir arada yanılgı yapmalarını bekleyip gol atmaktı. Bu taktiğimiz tuttu, attık. Bundan sonra Norveç denetimi ele aldı. Süratli paslaşmalar ve saha dişi dizilişleri sayesinde onlara tepki gösteremedik, yanıt veremedik. Her şeye karşın gayretimiz iyiydi” dedi.

Oyunculara söylediklerini anlattı

Sonuca karşın sevindirici bir gelişmenin olduğunu belirten Kuntz, “İkinci yarıya başlarken ufak dokunuşlar yaptık, bu dokunuşlarla oyunu denetim eden taraf olduk. Ona sevindim. Aslında korner ve duran toplara karşı genel olarak güzel savunduk, gol olan pozsiyonda birebirle ilgili yanılgı yaptık, bu da gole sebebiyet verdi. Alışılmış muhakkak durumlarda da bahtın olduğunu düşünüyorum. Lakin olağan ki gol durumu, çalışılmış bir stratejiydi. Maçtan evvel gruba ‘Var gücünüzle oynayın, tüm kalbinizi verin’ dedik. Oyuncularım da bunu yaptı, bunu başardılar. Bu manada memnunum” sözlerini kullandı.

Stefan Kuntz kelamlarını şu sözlerle sonlandırdı:

“Bu hoş seyircimize galibiyet armağan etmek isterdik, ancak olmadı. Beraberlikle sonuçlandı, hayallerimiz devam ediyor. Umarım hayallerimiz gerçekleşir. Artık bundan sonra 9 puanı almamız lazım. Bu yol üzerinde ikramda bulunacak ekipler olursa, bunları kaçırmayacağız.”