enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

A Ulusal Grup’ya yardımcı hoca olması beklenen Levent Sürme kimdir? Mesleğinde ne yaptı?

Levent Sürme 30 Mart 1983’te Türkiye’de doğdu. Lakin Sürme ailesi, Levent şimdi 6 yaşındayken Almanya’ya taşındı. Augsburg’a yerleşen Sürme …

A Ulusal Grup’ya yardımcı hoca olması beklenen Levent Sürme kimdir? Mesleğinde ne yaptı?
19.09.2021 00:30
0
A+
A-

Levent Sürme 30 Mart 1983’te Türkiye’de doğdu. Lakin Sürme ailesi, Levent şimdi 6 yaşındayken Almanya’ya taşındı. Augsburg’a yerleşen Sürme ailesi birinci olarak futbola meraklı olan Levent Sürme’yi Augsburg’a yazdırıyor. Burada alt yaş kategorilerinde forma giyen Levent Sürme daha sonraki periyotlar ağır sakatlıklar yaşayıp, iki defa ameliyat olmak zorunda kalıyor. Şanssız peşini bırakmayınca da Sürme çok erken yaşta futbola veda etmek zorunda kalıyor.

Tuchel ile 3 yıl çalıştı

Her şeye karşın futboldan kopamayan ve bu oyunun içinde kalmak isteyen Levent Sürme 19 yaşında bu kere antrenör olarak Augsburg kapılarından giriyor. 15 yıl emek vereceği kulüpte vazifeye başlayan genç çalıştırıcı, U-8’den A Takım’a kadar bütün kategorilerde ‘Şef Antrenör’ olarak vazife yaptı. Levent Sürme geçen dönem Chelsea ile kulüpler bazında dünyanın en itibarlı kupası olan Şampiyonlar Ligi’ni kazanan Thomas Tuchel ile Augsburg altyapısında 3 yıl birlikte çalıştı.

18 yıldır bu işi yapıyor

Tuchel’den çok şey öğrenen Sürme 2018 yılında Leipzig’e geçiş yaptı. Altyapının tüm anahtarını alan başarılı hoca, burada da Ralf Rangnick, Julian Nagelsmann ve Jesse Marsch üzere çok kıymetli teknik adamlarla birlikte vazife yaptı. Her antrenörden değişik şeyler öğrenen Türk hoca, aralıksız 18 yıldır bu işi yapıyor ve son 8 yıldır da UEFA A lisansına sahip. Son olarak Leipzig U15 grubunu çalıştıran Levent Sürme’nin, yıldız hocalardan öğrendiği bilgi birikimiyle Stefan Kuntz’a yardımcı olması bekleniyor.

ETİKETLER: