enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

A Ulusal Grup kalecilerinin inancı tam!

Birinci olarak kelam alan tecrübeli kaleci Sinan Bolat, önlerinde çok kıymetli iki maç olduğunu söyleyerek, “Cebelitarık maçına odaklanmak …

A Ulusal Grup kalecilerinin inancı tam!
09.11.2021 17:07
0
A+
A-

Birinci olarak kelam alan tecrübeli kaleci Sinan Bolat, önlerinde çok kıymetli iki maç olduğunu söyleyerek, “Cebelitarık maçına odaklanmak istiyoruz. Konsantrasyonumuz o maça yönelik. Oradan 3 puan alıp, hoş bir moralle Karadağ maçına çıkmak istiyoruz” dedi.

“İNŞALLAH AVRUPA’YA MASRAF VE ÜLKEMİZİ TEMSİL EDERLER”

Bolat; Uğurcan Çakır, Ersin Destanoğlu ve Altay Bayındır’ın performansının çok düzgün olduğunu lisana getirdi ve şunları söyledi: “Buradan Altay kardeşime geçmiş olsun diyorum. İnşallah en kısa vakit sıhhatine ulaşır. Şu anda iki genç kardeşimizin ortasında ağabey pozisyonundayım. Ben de kardeşlerime elimden gelen katkı ve deneyimimi aktarmaya çalışıyorum alışılmış kaleci antrenörümüz önderliğinde. Performansları ortada. İnşallah onlar da en kısa vakitte Avrupa’ya masraf ve ülkemizi orada en uygun biçimde temsil ederler.”

“TÜRKİYE’DEN BU TÜRLÜ YETENEKLER ÇIKMASI BENİM İÇİN DE BİR GURUR”

3 ismin de Avrupa karşılaşmalarında kendilerini kanıtladığını belirten Bolat, “İster istemez Uğurcan olsun, Ersin olsun, Altay olsun, kendilerini Avrupa’da da kanıtlamış kaleciler, Avrupa Ligi’nde, Şampiyonlar Ligi’nde olsun. Kendi açımdan Avrupa’ya başka bir ehemmiyet veriyorum. Benim için de bir gurur, Türkiye’den bu türlü yetenekleri kaleciler çıkması. İnşallah bunların devamı gelecektir. Kardeşlerimiz de Avrupa’ya transfer olup, Türkiye’yi en âlâ halde temsil edeceklerdir inşallah” sözlerini kullandı.

“EN KISA PERİYOTTA İSTEDİĞİMİZ YERE GELMEK İSTİYORUZ”

Sinan Bolat son olarak şöyle dedi: “Yeni hocamızın gelmesiyle yeni bir hava ve güç oluştu ister istemez. İnşallah hocamız da istediği taktikleri bize gösterip, en kısa vakitte istediğimiz sonuçları alıp en kısa periyotta istediğimiz yere gelmek istiyoruz.”

UĞURCAN ÇAKIR: BİRLİKTE SAVAŞACAĞIZ

Kadro olarak savaşacaklarını söyleyen Uğurcan Çakır, “Ersin’e iyi olsun, yeteneğiyle ve hak ettiği için burada. Altay’a da geçmiş olsun. Öncelikle Cebelitarık maçını kazanmak istiyoruz. Ben biraz moralli geldim fakat burası ulusal kadro. Ulusal ekip için birlikte savaşacağız. En düzgün formda kazanacağız” tabirlerini kullandı.

“KİM OYNARSA OYNASIN ELİNDEN GELENİ YAPACAK”

Ulusal kadronun Cebelitarık maçına nasıl bir takımla çıkacağına teknik yönetici Stefan Kuntz’un karar vereceğine vurgu yapan Çakır, “Hoca taktiğe karar verecek, kim oynarsa elinden geleni yapmaya çalışacak. Dünya Kupası’na gitmek istiyoruz. En düzgün halde hazırlanarak gitmek istiyoruz. Kim oynarsa oynasın elinden geleni yapacak” formunda konuştu.

“RECHNER İLE AHENK İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Ulusal grubun kaleci antrenörü Michael Rechner ile ahenk içinde çalıştıklarını söyleyen Çakır, “Almanya’dan geldi. Oranın eğitimi almış bir isim. Çok güzel bir ahenk yakaladık, inşallah performansımızı maçlara da yansıtırız” dedi.

“ŞANSIMIZI SONUNA KADAR ZORLAMAK İSTİYORUZ”

Ulusal grubun kümedeki iki rakibinin karşılaşacağı Norveç-Hollanda maçı için Çakır, “Şansımız sıkıntı lakin sonuna kadar zorlamak istiyoruz. Güzel bir hava var. İki maçı da kazanarak önümüzü görmek istiyoruz. İki maçımızı da kazanmak istiyoruz. Konsantrasyonumuz bu istikamette. Norveç, Hollanda ile sıkıntı bir çaba oynayacak. O maç istediğimiz üzere sonuçlanırsa Dünya Kupası’na gitmek istiyoruz. İki ekip için sıkıntı karşılaşma, evvel biz kazanmalıyız” diye konuştu.

ERSİN DESTANOĞLU: BURADA OLMAK TANIM EDİLEMEZ BİR HİS

A Ulusal Ekip takımına seçildiği için duyduğu heyecanı lisana getiren Ersin Destanoğlu ise “Seçilmeyi bekliyordum. Takıma dahil edildiğimi arkadaşlarımdan öğrendim. Kulübümde her maç en düzgün performansı göstermeye çalışıyordum. Arkadaşlarımdan duydum, sonrasında da ailemle paylaştım. Burada olmak tanım edilemez bir his. Burası en üst düzey. Burada olduğum için çok mutluyum” diye konuştu.

“HER AÇIDAN KENDİMİ GELİŞTİRİYORUM”

Her mevzuda kendini geliştirdiğini belirten 20 yaşındaki genç file bekçisi, “Önce Beşiktaş ‘ta sonra da A Ulusal Ekip’te forma giymek hem zihinsel hem de fizikî çalışmanın sonucu. Bunlara kıymet veriyoruz. Ben de çok çalışıyorum. Her açıdan kendimi geliştiriyorum. Kuvvetli, gerilimli maçlar oynuyoruz. Bunun altından kalkabilecek kapasitede olduğumu biliyordum. Bu sayede de buradayız.”

“RIDVAN İLE BİREBİR HALDE TESİSLERDE DE BURADA DA BERABERİZ”

Ulusal gruba dahil edilmesini yakın arkadaşı Rıdvan Yılmaz ile de paylaştığını söyleyen Ersin Destanoğlu, “Ona da söyledim, çok keyifli oldu. Burada da beraberiz. Burada tüm ağabeylerim sıcakkanlı davrandılar. Teknik takım olsun, ağabeylerim olsun hoş bir ortam var. Rıdvan ile tıpkı biçimde tesislerde de burada da beraberiz” sözlerini kullandı.

“ŞU AN KALECİ KONUSUNDA ÇOK RAHATIZ”

Futbolda kalecilerin ehemmiyetinin daha da arttığını belirten Ersin Destanoğlu, kelamlarını şöyle noktaladı: “Artık daha çok oyun içinde oluyorsunuz. Ayak oyunları olsun, defansın gerisine atılan toplar olsun daima oyunun içindeyiz. Kalecinin değeri arttığı için de idmanlar ve tahliller farklı oluyor. Bu da kalecilerin gelişimine yansıdı. Türkiye’de birçok mevkide değer gösterildiğinde güzel oyuncular çıkabiliyor. Şu an kaleci konusunda çok rahatız. Birçok isim var. Bu bizim için memnunluk verici bir şey.”

Ali DANAŞ / İSTANBUL (DHA)