enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

18. Hartlap Şalvar Güreş Karşılaşmaları başladı

Klâsik Spor Kolları Federasyonu ve Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğünce Onikişubat ilçesi Hartlap Mahallesi’nde gerçekleştirilen şenliğe Gürcistan …

18. Hartlap Şalvar Güreş Karşılaşmaları başladı
01.08.2021 18:37
0
A+
A-

Klâsik Spor Kolları Federasyonu ve Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğünce Onikişubat ilçesi Hartlap Mahallesi’nde gerçekleştirilen şenliğe Gürcistan ve 27 vilayetten 426 atlet katıldı. Şenliğin açılışında konuşan Türkiye Klasik Spor Kısımları Federasyonu Asbaşkanı Şahin Hopur, unutulmaya yüz tutan cet sporlarının tekrar gençler tarafından benimsenmesi ismine değerli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Hem yurt içinden hem de yurt dışından iştiraklerin olduğunu aktaran Hopur, aktifliğe gençlerin ağır ilgi göstermesinden ötürü memnun olduklarını belirtti.

Bu tıp aktiflikleri her yıl klasik olarak düzenlediklerini söz eden Hopur, “Bir yandan yeni atletlerimiz yetişirken, öteki yandan dünya şampiyonalarına atletler hazırlıyoruz. Kahramanmaraş’ın güreş şenliklerindeki yeri her vakit başkadır. Bugün ki çabada yeniden kazanan her vakit olduğu üzere gençlerimiz olacak ve dostluk kazanacaktır.” diye konuştu.

Bugün tamamlanması planlanan karşılaşmalar sonunda dereceye girenlere mükafatları verilecek.

ETİKETLER: